Закон про добровільне приєднання територіальних громад до міст обласного значення

Interfax-Україна. 05.05.2018. Президент України Петро Порошенко підписав закон про добровільне приєднання територіальних громад сіл і селищ до територіальних громад міст обласного значення (законопроект № 6466).

Як повідомляє в суботу прес-служба президента України, цей закон визнає ефективними об'єднаними територіальними громадами випадки добровільного приєднання до територіальної громади міст обласного значення тергромад сіл і селищ.

"Від об'єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села та селища, які є його "супутниками". Для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Великі міста отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених житлових районів", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховна Рада України ухвалила цей закон 3 квітня 2018 року.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, зміни дадуть змогу розблокувати процес укрупнення територіальних громад міст обласного значення та прирівняти територіальні громади міст обласного значення до об'єднаних територіальних громад для застосування ними процедури добровільного приєднання.

Таким чином, закон дає змогу містам стати центром об'єднаної громади без проведення виборів.

Як зазначив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко, до ухвалення закону 47 міст обласного значення не могли брати участі в об'єднанні територіальних громад.

Закон набуває чинності з 1 травня 2018 року.