Закон про електронні довірчі послуги

Інтерфакс-Україна. 05-10-2017. Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", після обговорення повторного другого читання народні депутати підтримали цей закон 240 голосами на пленарному засіданні у четвер.

Закон удосконалює законодавство у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг. Прийняття закону дозволить розробити єдину систему електронних довірчих послуг, взаємно визнати українські та іноземні сертифікати відкритих ключових слів, електронних підписів та печаток.

Документ визначає правові та організаційні основи надання електронних довірчих послуги, зокрема транскордонних, а також прав та обов'язків суб'єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядку здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства та відповідальності за порушення в цій сфері.

Після того, як закон набуде чинності, буде створено нові умови, що дозволять надавати в електронному режимі як адміністративні послуги, так і послуги у сфері охорони здоров'я, фінансів тощо.

"Цей закон відкриє нову цифрову еру в економіці України", - підкреслив керівник парламентського комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, представляючи урядовий зако