Зміни до Податкового кодексу щодо підтримки літакобудівної галузі

ВР надала до 2025 р. податкові пільги авіапрому

Київ. 21 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Верховна Рада схвалила надання на період із 1 січня 2017 року по 1 січня 2025 року податкових преференцій українській літакобудівній промисловості.

Відповідний закон №3457 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі" ухвалено в цілому 253 голосами на засіданні парламенту пізно увечері у вівторок.

Згідно із законом, на період із 1 січня 2017 року по 1 січня 2025 року суб'єкти літакобудування звільняються від сплати ПДВ під час виконання операцій щодо ввезення на митну територію України імпорту товарів (окрім підакцизних), що використовують для потреб літакобудівної промисловості, а також операцій із постачання на митній території України результатів галузевих науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт (НДДКР).

Також суб'єкти літакобудування на цей період звільняються від сплати податку на прибуток підприємств. Вивільнені кошти вважатимуться цільовим фінансуванням на галузеві НДДКР, створення чи переоснащення технічної бази, збільшення обсягів виробництва, запровадження нових технологій. Також до 1 січня 2025 року суб'єкти літакобудування звільняються від сплати земельного податку на ділянки, на яких розташовані промислові об'єкти.